UkrGameCommunity

Завантаження...

UkrGameCommunity

Зареєструватись

Залізо - Новини - 25 Лютого, 2021

Аналітики: Дефіцит відеокарт продовжиться щонайменше до 2022 року

Якщо ви сидите прямо зараз і розраховуєте, що вже через пару місяців ситуація з поставками відеокарт покращиться, то краще на це не розраховувати. Раніше AMD заявляла, що очікує стабілізацію постачань до липня цього року, однак, на думку аналітиків, цей прогноз нереалістичний.

Дефіцит і завищені ціни можуть розтягнутися аж до 2022 року.

Сьогодні ми перебуваємо в ситуації, коли збіглося кілька чинників, що призводять частково до природного, частково до штучного дефіциту відеокарт. З одного боку криптомайнери агресивно скуповують всі GPU, які можна знайти за прийнятними цінами. З іншого боку, спекулянти взяли за моду використовувати ботів і інші системи, щоб за лічені секунди оформляти сотні тисячі замовлень, щоб перепродувати за завищеними цінами, бо мають можливість сидіти на коробках, поки за ними не прийдуть відчайдушні геймери, або черговій групи майнерів не заманеться розширюватися. Водночас фабрики з виробництва GPU не можуть просто так наростити виробництво чіпів.

На думку аналітика Харлан Сура з J.P. Morgan, сьогодні попит на 10-30% вище, ніж поставки відеокарт, і підвищення виробничих потужностей навіть на це значення займе до 12 місяців. Після цього потрібно ще від трьох до шести місяців, щоб поставити залізо ретейлерам. Таким чином, навіть якщо нарощування потужності почалося в жовтні-листопаді 2020 року, задовольнити попит вийде не раніше січня 2022 року.